ŽUSY  (Žufánek a synové)

Rodinná ovocnářsko – včelařská farma ŽUSY s.r.o. (Žufánek a synové) se zaměřením na zpracování ovoce a medu do formy kvalitních ovocných destilátů, likérů a medoviny byla založena v roce 2000.

U zrodu stáli manželé ing. Marcela a Josef Žufánkovi a jejich synové Martin, Josef a Jan. Společnost podniká v malé obci Boršice u Blatnice poblíž Uherského Hradiště.

Vlastní ovocné sady, které obklopují výrobní areál, se nachází v jedné z nejlepších lokalit na pěstování hlavně modrého ovoce na Moravě. Z něho se vyrábí na moderním destilačním zařízení kolonovou technologií lahodné jemné pálenky s charakteristickou vůní a chutí, ovlivněnou zdejším mikroklimatem a podložím na úpatí chráněnné krajinné oblasti Bílých Karpat.

Všechny produkty jsou vyrobeny z vlastních surovin podle původních, osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. Ovoce nese certifikát BIO kvality.

Napsali o nás…

Odteď když v Akropoli na baru zahlásíte „Jeden žufánek!“, nebude vám opáčené logické „Čeho?!“, nýbrž před vás přistane panák destilátu z modrého ovoce. Je potvrzeno, že slivovica Žufánek je teď nejvíc trendy pití v Praze.

Má nezapomenutelný název, zvládnutý design, měkoučkou chuť a hlavně ji od roku 2000 vyrábí rodina Žufánkových. Tradice, ale nově, samá příroda, malý podnik ve zlínském kraji. Každou švestičku vzali do ruky…

– Hype Mag, 4/2006

Vezměme to ale od Adama. Lépe řečeno, od manželů Marcely a Josefa Žufánkových. Oba mají svůj rodný kraj v srdci. Tady se narodili, tady i dali život svým třem synkům. Martinovi, Josefovi a nejmladšímu Janovi. Vtírá se poznámka, že je nejspíše počali v sadě pod rozkvetlou švestkou nebo třešní. Všichni jsou totiž s přírodou a rodištěm takříkajíc spjati a sotva by si dovedli představit svůj život jinde, nebo snad dokonce ve městě. Josef Žufánek je bytostním založením včelař a ovocnář. Jeho žena inženýrka Marcela Žufánková , ekonomický a provozní mozek společnosti je už i babičkou.Vnoučata pomalu přichází jedno za druhým. Dnes má celá rodina deset příslušníků a představuje od roku 2000 velmi výkonnou rodinnou ovocnářsko-včelařskou farmu s moderně vybavenou palírnou neboli koncesovaným lihovarem.

– Czech Travel Press

Fotogalerie

Lihovar ŽufánekLihovar ŽufánekLihovar ŽufánekAnežkaArchív ŽufánekNádržeLihovar ŽufánekDestilační kolona

Slivovica ŽufánekHruškovica ŽufánekMeruňkovica ŽufánekPivní pálenkaVínovica z dubového suduAbsithe St. AntoineMedový Žufánek