Vína slavných ve vinotéce Tábor

 

Gerard Depardieu - Chateau de Tigne

Gerard Depardieu Luxusní vínachateau de tigne

Vinařství slavného herce Gerarda Depardieu se nachází v centru oblasti AOC Anjou. Sklepy i se zámeckou usedlostí zakoupil herec roku 1989 a od té doby jsou vinice rozšiřovány až na současných 120 ha. Snaha o zachování co nejvyššího podílu ručních prací, tradičních postupů a technologií, umožňuje vznik vína odrážejícího základní životní filozofii Gerarda Depardieu o svobodě a nespoutanosti lidského ducha.
Francouzský herec představuje svá proslulá vína ze zámku Chateau de Tigne, která Vás magicky uhranou svou elegancí s kapkou tajemství a jistě si je zamilujete. 
CHATEAU DE TIGNE to jsou nejjižnější viniční svahy oblasti Anjou v údolí Loiry. Průměrné stáří révy je zde 30 let, což umožňuje nejlepší úrodu i v nepříznivých ročnících..

https://chateaudetigne.com/

Pierre Richard, Chateau bel Eveque

Pierre Richard Luxusní vína

Chateau bel Eveque - PIERRE RICHARD

Vinařství slavného herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv.Martin, kde je obhospodařováno 17,5 Ha vinic v zařazení AOC a výnosy nepřesahují 25-30 hl/ha při produkci 80 000 lahví ročně.Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.

 

Antonio Banderas

Antonio Banderas Anta Banderas

ANTA Banderas

V roce 1999 se stal sen realitou a rodina Ortega (otec a synové) začala s výstavbou vinařství v srdci Ribera del Duero DO - tzv. ANTA Natura. Celý projekt se od samotného počátku realizoval se zřetelem na výrobu vysoce jakostních vín z více než 230 ha vlastních vinic.
O deset let později, v červnu 2009, se ke společnosti připojil Antonio Banderas, kterého vinařství přímo učarovalo a bylo přejmenováno na ANTA Banderas. Biografie Antonia Banderase ukazuje, jak moc vždy miloval historii a kulturu vína  již od svého mládí.